Przemawia orydynator oddziału chirurgii. W tle pracownicy szpitala i zaproszeni goście
14 marca 2022

100 operacji w szpitalu w Legionowie

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiciele szpitala w Legionowie – filii Wojskowego Instytutu Medycznego poinformowali, że w tutejszym oddziale chirurgii ogólnej wykonano już 100 operacji.

Legionowski szpital działa od 21 stycznia i wpisał się już w medyczny krajobraz regionu. Przeprowadzenie setnej operacji w oddziale Chirurgii Ogólnej stanowiło doskonałą okazję, aby podsumować dotychczasowe funkcjonowanie placówki i jego rezultaty. – Dwa miesiące funkcjonowania szpitala w Legionowie to przede wszystkim, jak zawsze w tego typu inicjatywach, projektach, czas wytężonej pracy organizacyjnej. To doskonalenie procesów, które regulują funkcjonowanie tego typu placówek, a za którymi stoi jakość i bezpieczeństwo, które są dla nas tymi najważniejszymi wyznacznikami opieki, jaką obdarzamy trafiających do nas chorych. Dwa miesiące jasno pokazują, ze szpital był w tym miejscu jak najbardziej potrzebny. Zainteresowanie pacjentów mierzone liczbą wykonywanych zabiegów, ale również kolejka do tych zabiegów, która sukcesywnie przyrasta, jasno pokazują, jak bardzo pozytywnie wstrzeliliśmy się w oczekiwania mieszkańców, ale też w jakimś stopniu oni też pozytywnie obdarzyli nas swoim zaufaniem, oddając swoje zdrowie i życie w nasze ręce – mówił podczas spotkania dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak.

Oddział Chirurgii Ogólnej, jak i pozostałe oddziały szpitala, w pełni rozwinął już skrzydła. – Założenia i cele, które sobie postawiliśmy konsekwentnie realizujemy. Przede wszystkim skupiamy się na chirurgii małoinwazyjnej. Operacje, które przeprowadzamy, w większości są wykonywane technikami małoinwazyjnymi, z nastawieniem na krótką hospitalizację i dalszą opiekę w trybie ambulatoryjnym. Również proces kwalifikacji do operacji przenieśliśmy na poziom ambulatorium. Chory w momencie kwalifikacji do operacji poznaje swojego lekarza operatora. Staramy się przeprowadzać 4-5 operacji dziennie. Zgłaszają się do nas przede wszystkim chorzy z kamicą pęcherzyka żółciowego, przepuklinami brzusznymi, chorobami tarczycy. Jesteśmy jednym z nielicznych ośrodków w regionie wykonującym operacje przytarczyc – poinformował kierownik oddziału dr n. med. Rafał Marszałek.

Z oferty legionowskiego szpitala można skorzystać w zakresie kardiologii interwencyjnej (także w przypadku ostrych zespołów wieńcowych), chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, ginekologii małoinwazyjnej i endoskopowej, chirurgii okulistycznej oraz anestezjologii intensywnej terapii. Przez całą dobę działa izba przyjęć, gdzie można uzyskać pomoc w nagłych wypadkach.

Operacja. Widać pilęgniarkę i lekarza w trakcie zabiegu.