17 kwietnia 2009
Pępek w Wieliszewie

Konkretnie Pępek Europy - takie miano otrzyma gmina, jeśli to właśnie tu najwięcej mieszkańców zdeklaruje się, że pójdzie 7 czerwca na wybory.

Propagandowa akcja organizowana jest przez Koalicję na Rzecz Gromadnego Udziału w Eurowyborach.

Na stronie www.7czerwca.org.pl można złożyć deklarację dotyczącą wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Projekt „7 czerwca” jest inicjatywą – którą wspierają Stowarzyszenie eMka i Radio eMka - mającą na celu promowanie wyborów do Parlamentu Europejskiego jako wydarzenia ważnego, mającego bezpośredni wpływ na jakość naszego życia w przyszłości. W tym roku pojawia się szansa, że nasz powiat będzie miał reprezentanta w Europarlamencie, ponieważ w wyborach startuje starosta legionowski Jan Grabiec.