20 grudnia 2007
Starania o lepsze dojazdy

Podróż z Legionowa do Warszawy pociągiem w godzinach szczytu to istny horror. Wie to każdy dojeżdzający tym środkiem lokomocji.

Sytuacji nie poprawiły ani skargi pasażerów, ani pisemne interwencje władz powiatu. 17 grudnia poseł z naszego okręgu Zenon Durka wraz ze starostą Janem Grabcem i jego zastępcą Januszem Kubickim spotkali się więc w tej sprawie z członkiem Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotrem Szprendałowiczem.

Przy okazji tej rozmowy przedstawiciele naszego regionu zwrócili uwagę wicemarszałka na fatalne funkcjonowanie Kolei Mazowieckich na trasie Legionowo - Warszawa. Prosili zarówno o zwiększenie pojemności składów pociągów osobowych, obsługujących nasz powiat, jak i o zwrócenie szczególnej uwagi na ich czystość.

Marszałek Szprendałowicz zapewnił, że dołoży starań, aby sytuacja uległa poprawie.