1 lutego 2013
Prezent dla czytelników

2 stycznia br. Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie wraz z Filią w Chotomowie i 16 innymi bibliotekami z Mazowsza podpisała porozumienie w sprawie dostępu do platformy ibuk.pl.

Na początku roku informowaliśmy o usłudze Książka on-line w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Legionowie. Teraz oferta ta dostępna jest także w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jabłonnie.

Przystąpienie jabłonowskiej placówki do konsorcjum ma pozytywny wymiar finansowy, gdyż za wydatkowane określone środki finansowe uzyska 16 razy większy zasób e-booków, niż miałoby to miejsce w przypadku indywidualnego podpisania umowy. Czytelnicy mają teraz możliwość korzystania z blisko 450 pozycji z zakresu nauk społecznych, medycznych, matematyczno-przyrodniczych i humanistycznych.

Aby uzyskać dostęp do zakupionych przez konsorcjum książek, wystarczy utworzyć konto na stronie ibuk.pl oraz dodać subskrypcję konsorcjum bibliotecznego. Każdy z zainteresowanych czytelników dostanie od biblioteki swój login oraz hasło i korzystając z Internetu w bibliotece lub w dowolnym czasie w domu, będzie mógł zapoznać się z interesującą go elektroniczną publikacją.

System ibuk.pl przenosi nas w erę nowoczesnej książki na miarę XXI wieku. To nowatorskie rozwiązanie umożliwi czytelnikom, a szczególnie uczniom i studentom łatwiejszą pracę z tekstem oraz możliwość przygotowania się do egzaminów bez konieczności odwiedzania biblioteki. W ramach tej nowoczesnej usługi istnieje możliwość robienia na stronie elektronicznych notatek. Jest to początek rewolucji cyfrowej w dziedzinie księgozbioru – u każdego czytelnika w domu gościć będzie pokaźny zbiór biblioteczny.

Lista dostępnych e-booków znajduje się tutaj.