Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Legionowo” dzięki remontowi rozpoczął obsługę pacjentów w nowych pomieszczeniach z wykorzystaniem wielu udogodnień. Powiat jeszcze w tym roku chce również zagospodarować teren wokół budynku.
Inwestycja kosztowała Powiat blisko 1,5 mln zł. Dzięki tym nakładom przychodnia stała się nowoczesną placówką. Zmiany spowodują obniżenie kosztów utrzymania legionowskiego NZOZ-u.
- To już druga przebudowa tego obiektu i ta – podobnie jak poprzednia – była zadaniem bardzo trudnym. Byliśmy jednak przygotowani na to, że remont tak wiekowego budynku może sprawić niespodzianki – powiedział starosta Robert Wróbel. Prezes NZOZ „Legionowo” Dorota Glinicka podziękowała władzom powiatu oraz innym osobom i instytucjom zaangażowanym w remont. Głos zabrał również przewodniczący komisji rodziny, zdrowia i spraw społecznych Marcin Feliga doceniając estetykę wykonania i wyrażając nadzieję, że to nie koniec pozytywnych zmian w legionowskim NZOZ-ie, bo te, które już się dokonały, są imponujące.
Uroczystego otwarcia dokonali wspólnie (od lewej): pan Kazimierz Weremiej (pacjent przychodni), Dorota Glinicka - prezes NZOZ "Legionowo", Marcin Feliga - przewodniczący komisji rodziny, zdrowia i spraw społecznych oraz starosta Robert Wróbel
Rejestracja
Dotychczasową, zamkniętą rejestrację zastąpiła otwarta. Teraz odbywa się ona przy przestronnej ladzie, na czterech stanowiskach. Obsługa telefoniczna została wydzielona, dzięki czemu łatwiej komunikujemy się z przychodnią dzwoniąc na infolinię. Nowa organizacja rejestracji pozwoliła na oddzielne przyjmowania dzieci zdrowych i chorych. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć zarażeń. Dla dzieci zdrowych zostało wydzielone pomieszczenie z osobną rejestracją, gabinetami lekarskimi i szczepień oraz salą rehabilitacji.
Winda
Całkiem nowym urządzeniem, jakie pojawiło się w NZOZ „Legionowo”, jest winda – oczywiście przystosowana do obsługi osób niepełnosprawnych i mających kłopoty ze swobodnym poruszaniem się. Dzięki niej skomunikowane zostały trzy poziomy budynku: piwnica, parter i piętro. To z kolei pozwoliło na najwyższym poziomie uruchomić gabinety lekarskie, które dotychczas musiały się skupić na parterze.
Instalacje
Remont legionowskiego NZOZ-u znacznie wykracza poza „kosmetykę”. Powiat zadbał, aby lepszy wygląd szedł w parze z funkcjonalnością i ekonomią. Przychodnia zyskała nowe instalacje: centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjną. Najwięcej oszczędności przyniesie zastosowanie mechanicznego systemu wentylacji. Dzięki niemu ciepło będzie odzyskiwane zimą, natomiast latem schładza wnętrza budynku. Takie rozwiązanie jest tanie i przyjazne zdrowiu. Swój udział w modernizacji NZOZ-u ma legionowski PEC, który nieodpłatnie założył w placówce węzeł ciepła technologicznego. Nowe urządzenie do nagrzewnicy również obniża koszty i zwiększa wydajność instalacji.
Energia
NZOZ ostatnimi czasy wzbogacił się o elektroniczny sprzęt diagnostyczno-medyczny. To oczywiście zwiększa możliwości przychodni, ale jednocześnie generuje nowe potrzeby. Aby sprzęt mógł bezawaryjnie pracować, potrzebuje zasilania w energię elektryczną o dużej mocy. Wykonywany obecnie remont zapewnia dostarczenie takowej.
{youtube}S0P3VlsnWg4{/youtube}
{gallery sortorder=desc}powiat2/pliki/galeria/2016/otwarcie_NZOZ{/gallery}