Wybrane utwory muzyki rozrywkowej i musicalowej znalazły się w programie lutowego koncertu z cyklu „Pałacowe spotkania z muzyką”.
Motywem przewodnim koncertu był karnawał – czas radości i zabawy. Starannie dobrany repertuar oraz utalentowani wykonawcy zagwarantowali komplet widzów w sali balowej jabłonowskiego pałacu. Gości powitała dyrektor Domu Zjazdów i Konferencji PAN Magdalena Grzelecka, która słowem wstępu omówiła program koncertu wyjaśniając, że zapotrzebowanie na muzykę rozrywkową z biegiem czasu stawało się coraz silniejsze, stąd też w XIX wieku rozkwitła forma operetki, zwanej żartobliwie „podkasaną muzą” ze względu na lekką, melodyjną i łatwo wpadającą w ucho muzykę oraz nieskomplikowane libretto o charakterze komediowym. Natomiast w XX wieku w Stanach Zjednoczonych powstała forma musicalu, która dzięki swej popularności na całym świecie jest wciąż chętnie wykorzystywana zarówno przez twórców teatralnych, jak i filmowych.
Popołudnie w karnawałowym wydaniu słuchaczom zapewnili (od lewej): Jan Zakrzewski, Grażyna Mądroch, Ryszard Morka i Adam Sychowski
Wśród zaprezentowanych utworów znalazły się „I got rythm” Georga Gershwina, „My way” z repertuaru Franka Sinatry, „Brunetki, blondynki” Roberta Stolza oraz „To świat, to zmrok” z musicalu Skrzypek na dachu Jerra Bocka. Popularność oraz żywiołowość kompozycji sprawiły, że niektórzy słuchacze dali porwać się nastojowi nucąc pod nosem i przebierając nogami do tańca. Muzyczną ucztę publiczność zawdzięcza znakomitemu trio śpiewaków w osobach Grażyny Mądroch (sopran koloraturowy), Ryszarda Morki (bas) i Jana Zakrzewskiego (tenor), którym na fortepianie akompaniował Adam Sychowski. Nieco swobodniejszy niż zwykle repertuar zdecydowanie przypadł do gustu słuchaczom. Ożywieni i w doskonałych nastrojach opuszczali salę wyraźnie ociągając się, jakby z nadzieją na więcej.
„Pałacowe spotkania z muzyką”, to cykl, który zainaugurowano w 2002 roku. Organizowane w jego ramach, raz w miesiącu, występy instrumentalne i wokalne dają miłośnikom muzyki niepowtarzalną szansę uczestniczenia w wyjątkowych koncertach, poszerzania horyzontów muzycznych oraz integrują lokalną społeczność i budują pozytywny wizerunek nie tylko gminy Jabłonna, ale i całego powiatu legionowskiego. Ponadto co dwa miesiące w Galerii Sztuki Współczesnej „Oranżeria” ma miejsce wernisaż wystawy prac artystycznych. Pomysłodawcami formatu są Magdalena Grzelecka – dyrektor Domu Zjazdów i Konferencji Polskiej Akademii Nauk oraz prof. Andrzej Zieliński – profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W tym roku przedsięwzięcie swym patronatem objął Starosta Legionowski.