4 maja 2017
Szkoła rodzenia ruszyła

W ramach tegorocznej odsłony Powiatowego Programu Polityki Zdrowotnej „Zdrowy Powiat” dofinansowano udział w szkole rodzenia dla par spodziewających się potomstwa. Zajęcia już trwają.

W trakcie dziesięciu spotkań przyszli rodzice zdobędą wiedzę o ciąży, porodzie i połogu. Pod okiem specjalistów przygotują się na jeden z najważniejszych dni w swoim życiu, a także nauczą się, jak zadbać o maleństwo w pierwszych tygodniach życia. Zajęcia obejmują spotkania z położną, pediatrą, dietetykiem, rehabilitantem, a nawet z instruktorem ruchu drogowego. Ten ostatni zapozna kursantów z zasadami bezpiecznego przewożenia niemowląt w samochodzie.

Wygodna pozycja, prawidłowe oddychanie i wsparcie bliskiej osoby mogą sprawić, że poród będzie lżejszy. Uczestnicy szkoły rodzenia w trakcie kursu poznają naturalne sposoby na redukcję bólu porodowego

Badania wykazują, że kobiety uczestniczące w szkole rodzenia lepiej odczytują sygnały swojego ciała podczas porodu oraz efektywniej współpracują z położną i lekarzem. Dzięki temu poród jest krótszy, a powikłania występują rzadziej. Edukacja przedporodowa i stosowanie się do jej zasad sprawiają, że w trakcie porodu płód jest lepiej dotleniony, odsetek urazów okołoporodowych zmniejsza się, a kobieta szybciej wraca do pełnej sprawności.

Wciąż jeszcze mamy wolne miejsca w szkole rodzenia. Zajęcia odbywają się w przychodni „Zdrowie” w Legionowie przy ul. Sowińskiego 15A. Zapisy i informacje pod numerem tel.: 502-307-967. Zapraszamy.