19 marca 2018
Nowa eL-ka w powiecie

Od 19 marca br. na terenie powiatu uruchomiono nowy autobus komunikacji lokalnej. Linia L33 połączyła Legionowo i gminę Nieporęt z Markami.

Linia L33 kursuje na trasie Legionowo (ul. Mickiewicza) – ul. Sowińskiego – ul. Piłsudskiego – ul. Jagiellońska – ul. Zegrzyńska – ul. Strużańska – ul. Polna – ul. Słoneczna – ul. Gen. Roi – DW 632 przez Józefów, Kąty Węgierskie, Rembelszczyznę, Puszczę Słupecką – Marki (ul. Legionowa – ul. Piłsudskiego – ul. Rejtana), zapewniając dojazd do zakładów przemysłowych, zlokalizowanych między gminą Nieporęt i Markami oraz w samych Markach. Uruchomienie połączenia to efekt współpracy władz gminy Nieporęt i miasta Marki, które podzielą między siebie koszty utrzymania linii, zorganizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego. Autobusy kursować będą w dni robocze z częstotliwością co ok. 2 godziny.

W związku z pojawieniem się L33 dotychczasowa linia L31 pojedzie nową trasą, wytyczoną na terenie gmin Nieporęt i Radzymin. L31 wyruszy z pętli w Dąbkowiźnie i pojedzie w kierunku Portu Pilawa, następnie przez Białobrzegi, Beniaminów aż do centrum Radzymina (przystanek końcowy „Traugutta”). Nowością będzie również nowa kolorystyka autobusów kursujących na liniach L-8, L31 i L33. Zgodnie z wymogami ZTM, tabor pomalowany będzie na niebiesko oraz przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

nowaelka

Uruchomienie nowej linii L33, łączącej Legionowo, gminę Nieporęt z Markami to odpowiedź na potrzeby komunikacyjne mieszkańców