Najlepsi uczniowie znów nagrodzeni przez Starostę
28 września 2018
Najlepsi uczniowie znów nagrodzeni przez Starostę

Już po raz 12. wręczono nagrody Starosty Legionowskiego dla najlepszych uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat. W tym roku wyróżniono 111 prymusów.

Przyznawane od 2006 roku nagrody są wyrazem uznania dla trudu włożonego w naukę i osiągnięcie wysokich wyników. Kandydaci do nagrody oprócz wysokiej średniej (powyżej 4.9) i przynajmniej bardzo dobrej oceny z  zachowania, muszą uzyskać akceptację rady pedagogicznej i samorządu uczniowskiego. Nagroda ma za zadanie nie tylko docenić ciężką pracę uczniów, ale także zmotywować ich do dalszego wysiłku edukacyjnego.

Najlepszą średnią ocen ze wszystkich 111 nagrodzonych uczniów uzyskał w zeszłym roku szkolnym Bartłomiej Grochowski, uczeń Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Legionowie - 5.75.  Ponadto nagrodzono 30 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie, 2 uczniów Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie, 2 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku oraz 77 uczniów Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Legionowie. Nagrodę za najlepiej zdany egzamin maturalny w szkołach prowadzonych przez Powiat otrzymał absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie Sebastian Korytkowski, który uzyskał 70% punktów z języka polskiego, 100% punktów z matematyki oraz 100% punktów z języka angielskiego.

W sukcesie uczniów swój udział mają niewątpliwie ich rodzice. To oni motywują, stwarzają warunki do nauki i współpracują ze szkołą. Za swój trud otrzymali gratulacje, słowa podziękowania i pamiątkowe statuetki, które odbierali z nieskrywaną dumą widoczną na ich uśmiechniętych twarzach.

Słowa podziękowania skierowano także do wychowawców najlepszych uczniów. To dzięki ich zaangażowaniu i ciężkiej pracy uczniowie osiągnęli tak wspaniałe wyniki. Podziękowania i kwiaty otrzymało 21 pedagogów, pod których skrzydłami w ubiegłym roku szkolnym kształcili się nagrodzeni uczniowie. Nie zapomniano także o wyrazach uznania dla dyrektorów powiatowych szkół.

Nagrody Starosty Legionowskiego dla uzdolnionych uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Legionowski zostały ustanowione uchwałą Rady Powiatu z dnia 27 kwietnia 2006 r. W ciągu dwunastu lat przyznano 518 nagród, a łączna wysokość środków własnych przeznaczonych dotąd na ten cel przez Powiat Legionowski wyniosła 777 000,00 zł.

W tym roku nagrodę z rąk starosty legionowskiego Roberta Wróbla za najlepsze wyniki w nauce odebrało 111 uczniów