20 marca br., o godz. 13.00 w Pałacu w Jabłonnie odbędzie się koncert żeńskiego duetu perkusyjno-marimbowego „Dalbergia Duo” w ramach współorganizowanych przez Powiat Legionowski "Pałacowych Spotkań z Muzyką".
Wejściówki na koncert można otrzymać pisząc na maila: info@palacjablonna.pan.pl lub dzwoniąc na numer tel.: 22 782 44 33. Zapraszamy.
PROGRAM:
Tomasz Arnold (ur. 1990) - Polonez na dwie marimby
Ignacy Jan Paderewski (1860- 1941) - Sarabanda (arr. P.Klemke)
Keiko Abe (ur.1937) - Wind Sketch II
Ignacy Jan Paderewski - Menuet (arr. P.Klemke)
Artur Zagajewski (ur.1978) - Chanson – solide pour 2 marimbas
Ivan Trevino (ur. 1983) - Catching Shadows
Fryderyk Chopin (1810-1849) - Walc a-moll, opus posthumous
Karol Szymanowski (1882-1937) – Mazurka „For music”
Ivan Trevino (ur. 1983) - Catching Shadows
Fryderyk Chopin (1810-1849) - Walc a-moll, opus posthumous
Karol Szymanowski (1882-1937) – Mazurka „For music”
Wykonawcy: „Dalbergia Duo” w składzie: Anna Rutkowska- marimbistka i perkusistka
Julianna Kamila Siedler- Smuga- perkusistka i marimbafonistka
Julianna Kamila Siedler- Smuga- perkusistka i marimbafonistka
Anna Rutkowska - marimbistka i perkusistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie (studia w klasie prof. Jana Pilcha ukończyła z wyróżnieniem), swoją ścieżkę kariery rozwija jako solistka i kameralistka. Będąc laureatką XII Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie swoim zainteresowaniem obdarzyła perkusyjną muzykę współczesną, szczególnie tę wykonywaną na marimbie. W październiku 2017 r. artystka uzyskała stopień doktora w Akademii Muzycznej w Krakowie, dzięki rozprawie pt. „Wpływ kultury, tradycji i sztuki Japonii na współczesną literaturę marimbową kompozytorów japońskich Keiko Abe, Minoru Miki, oraz Akira Miyoshi”. Występowała na wielu festiwalach na terenie Europy, m.in.: „Warszawska Jesień”, „Źródła i Inspiracje”, „Festiwal Kompozytorów Krakowskich”, „Musica Moderna”, „Crossdrumming”, „Beethovenfest”(Bonn,Niemcy),„Agora Actual Percussio” (Javea, Hiszpania), „Kalima” (Lausanne, Szwajcaria), „Uitgast” (Lelystad, Holandia). W jej dorobku artystycznym znajdują się prawykonania japońskiej i amerykańskiej muzyki marimbowej. Współpracowała z perkusyjnymi zespołami kameralnymi: Mallet Collective Amsterdam, Rhythmic Ethnic, Amadrums, siXen. Wciąż poszukuje nowych „odcieni” brzmienia marimby poprzez wykonywanie utworów na składy mieszane, np. marimba, sopran i fortepian, czy duet marimb preparowanych. Od 2017 roku aktywnie działa w duecie marimbowym Dalbergia Duo, który współtworzy z dr Julianną Siedler-Smugą, z którą zdobyła laury podczas VI International Music Competition for Music Teachers (Polska) – I nagroda w kategorii kameralistyka, oraz II nagroda w tej samej kategorii podczas North International Music Competition (Szwecja), a także w International Internet Music Competition IMKA w Sarajewie.
Julianna Kamila Siedler- Smuga - perkusistka, marimbafonistka, performerka, improwizatorka, producent muzyczny. Kształciła się pod okiem wybitnych pedagogów w kraju i zagranicą (Keiko Abe, Jean Geoffroy, Nebojsa J. Živkovič, Katarzyna Myćka, Marta Klimasara, Emmanuel Sejourne, Tchiki Duo). Jest magistrem sztuki w dziedzinach: perkusja (dyplom z wyróżnieniem Akademia Muzyczna w Łodzi), marimba podium (Królewskie Konserwatorium w Antwerpii) oraz teatr perkusyjny (dyplom z wyróżnieniem LUCA School of Arts Leuven), a także stypendystką programu Erasmus w Królewskim Konserwatorium w Brukseli. W 2017 otrzymała tytuł doktora sztuki w specjalności perkusja. Występowała na licznych festiwalach muzyki muzycznych, m.in. “Warszawska Jesień”, Festiwal Muzyki Improwizowanej “Ad Libitum”, Umami Berlin, Musica Privata, Agora Percussio, Poznańska Wiosna Muzyczna. Zajmuje się również tworzeniem muzyki m.in. do spektakli/performansów teatralnych i choreograficznych (współpraca z Krakowskim Salonem Poezji w Łodzi, Connecting Arts & Theatre Dance Company, ESToK, Ars Pro Cultura). Jest artystką wszechstronną, choć w głównej mierze poświęca się muzyce współczesnej. Nagrała płytę/słuchowisko autorstwa Suavasa Lewego: „Dźwiękowa historia Łodzi” oraz „Rewolucja 1905: Niech się niesie ten siostrzany śpiew”. Z Anną Rutkowską założyła duet marimbowy Dalbergia Duo. Artystki zdobyły wiele nagród, wymienionych w życiorysie Anny Rutkowskiej. W 2019 zespół wydał swoją debiutancką płytę “Korzenie/Roots” zawierającą polską muzykę przeznaczoną na dwie marimby, która spotkała się z ogromnym uznaniem krytyków. Julianna od 2020 jest artystką/endorserem Adams Percussion oraz Schlagkraft Mallets.
KIEROWNICTWO ARTYSTYCZNE CYKLU:
Patrycja Szymańska
HONOROWY PATRONAT ARTYSTYCZNY:
prof. zw. dr hab. Klaudiusz Baran
Rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie
Patrycja Szymańska
HONOROWY PATRONAT ARTYSTYCZNY:
prof. zw. dr hab. Klaudiusz Baran
Rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie