Przebudowa Suwalnej - będzie ruch wahadłowy
10 września 2021
Przebudowa Suwalnej - będzie ruch wahadłowy

Powiat Legionowski wyłonił w postępowaniu przetargowym wykonawcę, który przebuduje skrzyżowanie u zbiegu ulic Suwalnej i Olszankowej w Legionowie. Wartość inwestycji to 2 251 500,00 zł.

Od 15 września ruszą prace, które obejmą budowę lewoskrętów z ulicy Suwalnej w ulicę Olszankową, montaż sygnalizacji świetlnej, budowę ścieżki rowerowej, chodnika oraz zatoki autobusowej. Pasy ruchu na ulicy Suwalnej zostaną oddzielone od siebie wyspami z kostki brukowej. Celem inwestycji jest poprawa przepustowości oraz bezpieczeństwa w miejscu, gdzie natężenie ruchu jest duże, nie tylko w godzinach szczytu.

Wykonawca ma 12 tygodni na realizację przedsięwzięcia. Na początkowym etapie roboty nie będą powodowały utrudnień dla kierowców. Prace przygotowawcze prowadzone będą poza jezdnią. Następnie, aby nie zamykać skrzyżowania, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu polegająca na zastosowaniu ruchu wahadłowego z sygnalizacją świetlną. O wszystkich zmianach będziemy na bieżąco informować za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych.

Na przebudowę skrzyżowania ulic Suwalnej i Olszankowej w Legionowie Powiat przeznaczy środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1 000 000,00 zł.