Zmiany w powiatowych przewozach autobusowych od 2023 roku
22 grudnia 2022
Zmiany w powiatowych przewozach autobusowych od 2023 roku

Powiat Legionowski, wzorem lat ubiegłych, również w 2023 roku planuje na terenie wszystkich gmin realizować powiatowe, autobusowe przewozy pasażerskie na liniach 7 P, 8 P, 9 P i 10 P. Zgodnie z sugestiami zarówno lokalnych samorządowców jak i użytkowników linii oraz wziąwszy pod uwagę stworzenie nowej infrastruktury przystankowej, na poszczególnych trasach zostają wprowadzone niewielkie korekty. Od stycznia 2023 roku obowiązywać będą również nowe rozkłady jazdy.

Linia nr 7 P nie zmienia swojej trasy. Utrzymane zostaje 18 kursów w dni robocze i 5 kursów w soboty. Korekta rozkładu jazdy w przypadku tej linii jest kosmetyczna (opóźniony został między innymi odjazd ostatniego autobusu spod Centrum Komunikacyjnego w Legionowie).

Rozkład jazdy obowiązujący od 2 stycznia znaleźć można tutaj.

Linia nr 8 P od stycznia pojedzie w Łajskach dodatkowo przez ul. Nowodworską do ul. Suwalnej, dalej ulicą Suwalną do ul. Szarych Szeregów i Starostwa Powiatowego w Legionowie, gdzie zawróci i pojedzie według dotychczasowej trasy do Centrum Komunikacyjnego w Legionowie. Utrzymane zostaje 7 kursów w dni powszednie i 2 kursy w soboty.

Korekta rozkładu jazdy, który będzie obowiązywał od 2 stycznia tutaj.

Zmiany na linii nr 9 P polegać będą od nowego roku na skierowaniu autobusów dodatkowo przez Janówek Drugi (aby dać możliwość dojazdu mieszkańcom do stacji kolejowej w tej miejscowości) oraz osiedle Nadzorcówka. Tym samym linia zostanie nieco wydłużona, aby poprawić dostępność dla mieszkańców zachodniej części Gminy Jabłonna. Również i w tym przypadku zostaje utrzymana dotychczasowa liczba kursów (5 w dni powszednie).

Korekta rozkładu jazdy,  który można znaleźć tutaj jest również niewielka i dostosowana do sugestii dotychczasowych użytkowników linii.

Linia nr 10 P jak dotychczas dowozić będzie przede wszystkim uczniów do siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym. W ramach korekty trasy nie skręci od razu na rondzie w Łajskach w stronę Michałowa – Reginowa, ale pojedzie ulicą Nowodworską  i ul. Suwalną do centrum przesiadkowego Olszankowa. Następnie ul. Szarych Szeregów, Fabryczną i Kościelną autobusy pojadą do ronda w Łajskach, gdzie skierują się na dotychczasową trasę w stronę Stanisławowa. Tym samym poprawi się dojazd mieszkańców Łajsk oraz Osiedla Młodych w Legionowie, zarówno do wspomnianego Liceum, jak również do zespołu  szkolno-przedszkolnego w Łajskach. Utrzymane zostaje 7 kursów w dni powszednie.

Korekta rozkładu jazdy dostosowana jest do wydłużenia trasy, jak opisano powyżej tutaj.

Jednocześnie informujemy, iż wzorem lat ubiegłych,  przejazdy na wszystkich liniach autobusowych, dla których organizatorem jest powiat legionowski, tj. linie o numerach 7 P, 8 P, 9 P i 10 P będą również w roku 2023 bezpłatne dla wszystkich ich użytkowników.