Zmiana w rozkładzie jazdy linii nr 7 P
9 czerwca 2023
Zmiana w rozkładzie jazdy linii nr 7 P

W związku z uruchomieniem połączenia kolejowego Wieliszew-Zegrze Południowe, informujemy, iż od 12 czerwca obowiązywał będzie nowy rozkład bezpłatnej powiatowej linii autobusowej nr 7 P.

Nowy rozkład jazdy obejmuje, w miarę możliwości, dostosowanie kursów autobusów linii nr 7 P do przyjazdów i odjazdów pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej linii S4 celem usprawnienia dojazdu mieszkańców głównie Wieliszewa i okolic do nowo uruchomionych przystanków kolejowych Wieliszew Centrum i Zegrze Południowe, przy jednoczesnym zachowaniu docelowego charakteru linii powiatowej.

Również rozkłady jazdy linii nr 4, 5 i 6 Lokalnej Komunikacji Autobusowej zmieniają się od 12 czerwca, więcej informacji o rozkładach https://www.serock.pl/4715,2023-rok?tresc=29824&fbclid=IwAR1wDhe2iHapLjarOSldbRf2OVUNctVDJ1gdmSWrU99ALxqgF0PxvPn_RTk. Mieszkańcy Miasta i Gminy Serock do nowo otwartej stacji w Zegrzu Południowym dojadą autobusami LKA linii nr 5 i nr 6 (strefa bezpłatnych przejazdów na tych liniach została wydłużona do Zegrza Południowego). Przejazd powiatową linią autobusową nr 7 P pozostaje również bezpłatny dla jej wszystkich użytkowników.