Fiip Chormański
2 lutego 2021
Fiip Chormański

Filip to radosny 7 latek, u którego w 2016 roku świat na chwilę się zatrzymał… w szpitalu usłyszał okrutną diagnozę -cukrzyca typu 1 a po miesiącu także celiakia.

Insulina, przeliczniki, wkłucia, pompa insulinowa, dyscyplina, nakazy, zakazy, lęk, strach, ból, cierpienie...

Cukrzyca typu 1 jest to nieuleczalna choroba autoimmunologiczna. Organizm nieodwracalnie zniszczył komórki beta trzustki odpowiedzialne za produkcję insuliny. Filip wymaga intensywnej insulinoterapii i jest leczony za pomocą osobistej pompy insulinowej. Poziom cukru mierzymy ok 15-20 razy na dobę, co wiąże się z nakłuwaniem paluszków za każdy razem.

Celiakia (choroba trzewna), choroba autoimmunologiczna, która także jest nieuleczalna, jest to choroba, w  której gluten powoduje zanik kosmków jelitowych co nie kontrolowane powoduje nowotwór a w konsekwencji śmierć. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie diety bezglutenowej która jest jedynym lekarstwem.

By móc cieszyć się z beztroskiego dzieciństwa Filip potrzebuje drogiego osprzętu do pompy insulinowej oraz systemu ciągłego monitorowania glikemii, aby ułatwić codzienne funkcjonowanie, zapewnić lepsze wyrównanie cukrzycy i uniknąć groźnych powikłań, oraz kontrolowania spożywania produktów bezglutenowych które są kosztowne.

W formularzu PIT wpisz numer :
KRS: 0000163346
W rubryce:
,, Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’’ -podaj: 2940 Choromański Filip
Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola: ,, Wyrażam zgodę’’.

DAROWIZNY
Wplaty darowizn prosimy kierować na konto:
FUNDACJA DLA DZIECI Z CUKRZYCĄ
62 1090 1043 0000 0001 3558 2940
Tytułem :
2940 Choromański Filip
Darowizna na pomoc I ochronę zdrowia

 

 

 

 

Pliki do pobrania: