XII Sesja  Rady Powiatu w Legionowie
25 listopada 2019, godz. 11:00 - 14:00
XII Sesja Rady Powiatu w Legionowie
Miejsce, ulica: aula Starostwa Powiatowego w Legionowie, ul. gen. Władysława Sikorskiego 11

Porządek obrad:

1.    Otwarcie obrad.
2.    Informacja o porządku obrad.
3.    Informacja Przewodniczącego Rady Powiatu w Legionowie.
4.    Sprawozdanie Starosty o pracach Zarządu i informacje Starosty Legionowskiego.
5.    Informacja na temat zaawansowania prac i stopnia realizacji inwestycji: budowa szpitala w Legionowie, rozbudowa drogi krajowej nr 61, rewitalizacja linii kolejowej Wieliszew - Zegrze.
6.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie zmieniającej uchwałę w sprawie emisji obligacji komunalnych.
7.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie zmieniającej uchwałę Nr 22/III/2019 Rady Powiatu w Legionowie z dnia 24 stycznia        2019  r. w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Legionowskiego na rok 2019.
8.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie zmieniającej uchwałę w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Legionowskiego na lata 2019-2035.
9.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie powierzenia Powiatowi Legionowskiemu niektórych zadań publicznych z zakresu administracji rządowej związanych z przeprowadzeniem kwalifikacji wojskowej.
10.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie powołania Kapituły do opiniowania wniosków o nadanie tytułu Honorowego Obywatela Powiatu Legionowskiego.
11.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie uchwalenia programu współpracy Powiatu Legionowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w 2020 r.
12.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji niepublicznym szkołom lub placówkom oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania.

13.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie zmieniającej uchwałę w sprawie wydzielenia środków finansowych z przeznaczeniem na pomoc zdrowotną dla nauczycieli, określenia rodzajów świadczeń przyznawanych w ramach tej pomocy oraz warunków i sposobu ich przyznawania.
14.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie zmieniającej uchwałę w sprawie regulaminu określającego wysokość i warunki przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz zasady obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw nauczycielom zatrudnionym w szkołach prowadzonych przez Powiat Legionowski.
15.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie zmieniającej uchwałę Nr 43/V/2019 z dnia 28 marca 2019 roku w sprawie określenia zadań realizowanych przez Powiat na rzecz osób niepełnosprawnych, finansowanych lub dofinansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz wysokości środków przeznaczonych na te zadania.
16.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie rozpatrzenia skargi Pani Pauliny Frąckiewicz.
17.    Przyjęcie protokołu z XI Sesji Rady Powiatu.
18.    Wolne wnioski i oświadczenia.
19.    Zamknięcie posiedzenia.

Z poważaniem,