Herb Powiatu Legionowskiego. Biały orzeł na niebieskiej tarczy, po bokach figury heraldyczne miecz i pastorał.
23 grudnia 2019, godz. 11:00 - 13:00
XIII Sesja Rady Powiatu w Legionowie
Miejsce, ulica: Starostwo Powiatowe w Legionowie, ul. gen. Władysława Sikorskiego 11, aula

Porządek obrad:

1.    Otwarcie obrad.
2.    Wręczenie  nagród zwycięzcom Konkursu dla Pracodawców „Odpowiedzialni społecznie”.
3.    Informacja o porządku obrad.
4.    Informacja Przewodniczącego Rady Powiatu w Legionowie.
5.    Sprawozdanie Starosty o pracach Zarządu i informacje Starosty Legionowskiego.
6.   Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie zmieniającej uchwałę w sprawie emisji obligacji komunalnych.
7.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie zmieniającej uchwałę Nr 22/III/2019 Rady Powiatu w Legionowie z dnia 24 stycznia        2019  r. w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Legionowskiego na rok 2019.
8.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie zmieniającej uchwałę w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Legionowskiego na lata 2019-2035.
9.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie ustalenia  wykazu wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2019.
10.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Legionowskiego na lata 2020-2035 wraz z autopoprawką,
- przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej.
11.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Legionowskiego na 2020 rok wraz z autopoprawką:
- omówienie projektu uchwały budżetowej,
- przedstawienie opinii komisji do projektu uchwały budżetowej,
- przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej,
- przedstawienie stanowiska Zarządu w sprawie przedstawionych opinii,
- dyskusja,
- głosowanie nad projektem uchwały budżetowej.
12.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie powierzenia  przez Powiat Legionowski Gminie Nieporęt zadań z zakresu bieżącego utrzymania dróg kategorii powiatowej w 2020 r.
13.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie powierzenia  przez Powiat Legionowski Gminie Serock zadań z zakresu bieżącego utrzymania dróg kategorii powiatowej w 2020 r.
14.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie powierzenia  przez Powiat Legionowski Gminie Wieliszew zadań z zakresu bieżącego utrzymania dróg kategorii powiatowej w 2020 r.
15.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie ustalenia obowiązujących w 2020 roku stawek opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego parkowanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości stawek w przypadku odstąpienia od wykonania dyspozycji usunięcia pojazdu.
16.    Rozpatrzenie uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie uchwalenia planu pracy Rady Powiatu w Legionowie na 2020 rok.
17.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie zatwierdzenia planów pracy komisji Rady Powiatu w Legionowie na 2020 rok.
18.    Przyjęcie protokołu z XII Sesji Rady Powiatu.
19.    Wolne wnioski i oświadczenia.
20.    Zamknięcie posiedzenia.

Z poważaniem,