Wszystko płynie, czyli co w wodzie piszczy
30 marca 2019, godz. 10:00 - 13:00
Wszystko płynie, czyli co w wodzie piszczy
Miejsce, ulica: Filia GCKiS w Skierdach, ul. Nadwiślańska 1

Co pływa, a co tonie w wodzie? Kto i co mieszka pod wodą? Co się dzieje, kiedy woda zamarza? Po co nam para wodna? Czym jest z pozoru niepozorny wodór? Dlaczego woda morska jest słona? Jak rośliny „piją”? Gdzie w kosmosie jest woda? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznamy podczas wydarzenia pt. Wszystko płynie, czyli co w wodzie piszczy.

Kto organizuje?
Fundacja Wega, świetlica #Faradajka; filia Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Skierdach.

Wydarzenie objęte patronatem starosty legionowskiego Roberta Wróbla.

Gdzie?
Filia GCKiS w Skierdach, ul. Nadwiślańska 1

Kiedy?
30 marca, godz. 10.00-13.00

Za ile?
Całkowicie bezpłatnie.

Potwierdzeni partnerzy: (wciąż czekamy na następnych:-):
Girls In Tech; Akademia Korkey; Gmina Jabłonna

Czego można się spodziewać?

Wielu atrakcji przy stoiskach: fizycznym, chemicznym, astronomicznym, meteorologicznym, biologicznym, matematycznym. Przy każdym stoisku uczestnicy, niezależnie od wieku, będą mieli okazję, z pomocą zwięzłych informacji oraz animatorów, wzbogacić swoją wiedzę i do woli sobie poeksperymentować. A doświadczeń będzie co nie miara, do wyboru do koloru. I tak, między innymi (wszystkiego nie dam rady wymienić:-): sprawdzimy, czym jest ciecz nienewtonowska; doświadczalnie sprawdzimy co to jest napięcie powierzchniowe, dowiemy się dlaczego lód jest lżejszy od wody i dlaczego topnieje, kiedy posypiemy go solą; zbadamy, jak światło załamuje się w wodzie; sprawdzimy, z jakich pierwiastków woda się składa i co w tym jest niezwykłego; zajrzymy do mikroskopów i zobaczymy na własne oczy, co mieszka w kropli kałuży; znowu zajrzymy do mikroskopów i dowiemy się, czym są chloroplasty i po co roślinom światło i woda; dowiemy się, jakie rośliny ANTYSMOGOWE możemy w każdej chwili posadzić sobie w domu; zbadamy różne rodzaje gleb; dowiemy się, czym są różne zjawiska pogodowe i dlaczego woda morska jest słona. I jeszcze wiele innych fascynujących rzeczy!

A na deser odwiedzimy stoisko Girls In Tech, gdzie poznamy bezpłatne aplikacje VR i AR, które przydadzą się do nauki chemii, fizyki, astronomii oraz biologii i zapisywania doświadczeń.

Zapraszamy całe rodziny z dziećmi!