XLIX Sesja Rady Powiatu w Legionowie
27 lutego 2023, godz. 11:00 - 13:00
XLIX Sesja Rady Powiatu w Legionowie
Miejsce, ulica: Starostwo Powiatowe w Legionowie, ul. Gen. Wł. Sikorskiego 11, aula

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie  powiatowym (Dz. U. z 2022 r. poz. 1526) zwołuję XLIX Sesję  Rady Powiatu w Legionowie VI kadencji na dzień 27 lutego 2023 r.    na godz. 11.00.

Obrady odbędą się w auli Starostwa Powiatowego w Legionowie, przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 11.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.
  2. Informacja o porządku obrad.
  3. Podziękowanie za organizację i wspieranie bezinteresownej działalności społecznej i charytatywnej na terenie powiatu.
  4. Informacje Przewodniczącego Rady Powiatu w Legionowie.
  5. Sprawozdanie Starosty o pracach Zarządu i informacje Starosty Legionowskiego.
  6. Bezpieczeństwo publiczne w Powiecie Legionowskim. Sprawozdania za rok 2022:
  1. Komendanta Powiatowego Policji;
  2. Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej;
  3. Prezesa Legionowskiego WOPR;
  4. Prezesa Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży  Pożarnych RP.
  1. Sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przy Staroście.
  2. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu zmieniającej uchwałę Nr 308/XLVII/2022 Rady Powiatu w Legionowie z dnia 19 grudnia 2022 r. w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Legionowskiego na rok 2023.
  3. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu zmieniającej uchwałę w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Legionowskiego na lata 2023-2043.
  4. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie przystąpienia Powiatu Legionowskiego do realizacji Programu Ministerstwa Rodziny  i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2023 oraz zasad udzielania pomocy w ramach tego Programu.
  5. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie statków lub innych obiektów pływających z obszarów wodnych położonych na terenie Powiatu Legionowskiego w 2023 roku.
  6. Przyjęcie protokołu z XLVIII Sesji Rady Powiatu w Legionowie.
  7. Wolne wnioski i oświadczenia.
  8. Zamknięcie posiedzenia.

Z poważaniem,