Współbrzmienia – Ogólnopolski Konkurs Muzyki Improwizowanej
24 lipca 2023
Współbrzmienia – Ogólnopolski Konkurs Muzyki Improwizowanej

Fundacja Most the Most zaprasza artystów z całej Polski muzyków instrumentalistów wokalistów, członków zespołu. Całkowita pula nagród wynosi 40.000 zł. Zgłoszenia w I etapie do 31 lipca br.

Organizatorzy stawiają na różnorodność gatunków muzycznych, obejmujących jazz, blues, muzykę współczesną, instrumentalną, a także wokalno-instrumentalną. To wyjątkowe wydarzenie stwarza przestrzeń do prezentacji autorskiej ekspresji melodyczno-rytmicznej, której proces twórczy przeplata się z jej wykonaniem. Dodatkowo, artystom pozwala się na interpretację i modyfikację tematów stworzonych przez innych kompozytorów.

Konkurs składa się z pięciu etapów, począwszy od naboru zgłoszeń (czerwiec-lipiec), przez preselekcję (1-8 sierpnia), głosowanie publiczne (16-28 sierpnia), wybór Finalistów (30 sierpnia – 15 września), aż po finałowe przesłuchania na żywo (26 – 29 października).

Aby zgłosić swój udział, wykonaj następujące kroki:

Nakręć film audio-wideo z wykonaniem trzech wybranych utworów z programu deklarowanego w zgłoszeniu do Konkursu. Czas trwania prezentacji muzycznej w nagraniu powinien wynosić od 15 do 30 minut. Nagranie może składać się z części utworów, które mogą być nagrane w dowolnej kolejności, miejscu, czasie i przy użyciu różnych środków technicznych.

Zamieść nagranie w jednym z ogólnie dostępnych serwisów streamingowych (np. YouTube, Vimeo) i dołącz link do nagrania w formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie www.mostthemost.pl/wspolbrzmienia.

Nagrania posłużą do kwalifikacji do kolejnych etapów konkursu, a także zostaną udostępnione publicznie w trakcie III etapu konkursu, w którym mieszkańcy województw będą mogli oceniać i głosować na uczestników.

Zachęcamy do przygotowania materiałów o jak najwyższej jakości, choć nie jest to wymóg. Pamiętaj jednak, że dobra jakość nagrania może pozytywnie wpłynąć na odbiór Twojej twórczości przez oceniających. Zgłoszenia są przyjmowane zarówno od solistów, jak i zespołów, ale pamiętaj, że jeden uczestnik czy zespół może zgłosić się tylko raz.

Wypełnij i wyślij zgłoszenie za pomocą formularza dostępnego na stronie www.mostthemost.pl/wspolbrzmienia. Formularz powinien zawierać: dokładny program wszystkich etapów Konkursu, notę biograficzną, dwie fotografie, link do nagrania audio-wideo oraz pełnomocnictwa lub oświadczenia, jeśli są potrzebne. Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie konkursu, zamieszczonym na stronie www.mostthemost.pl/wspolbrzmienia

Całkowita pula nagród wynosi 40.000,00 PLN, z nagrodą Grand Prix 25.000,00 PLN. Laureat otrzyma również możliwość wydania własnej płyty CD oraz odbycia trasy koncertowej po Polsce.

Drugie i trzecie miejsce otrzymają nagrody pieniężne oraz możliwość występu podczas zorganizowanej krajowej trasy koncertowej. A także wybór dodatkowych nagród, spośród: profesjonalnej sesji fotograficznej, nagrania teledysku, promocji w mediach społecznościowych Fundacji, udziale w kampanii promocyjnej, szkoleniu z obsługi mediów społecznościowych.

Zgłoszenia są otwarte dla wszystkich mieszkańców Polski, zarówno solistów, jak i zespołów, bez ograniczeń wiekowych. To szansa na zaprezentowanie swojej twórczości szerokiemu gronu odbiorców i sprawdzenie swoich sił na tle innych.


To idealna okazja, aby pokazać swoją kreatywność, wpływać na przebieg własnej kariery muzycznej i stać się lokalnym artystycznym bohaterem.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie Fundacji www.mostthemost.pl/wspolbrzmienia