Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Legionowo” już wkrótce rozpocznie obsługę pacjentów z wykorzystaniem wielu istotnych udogodnień. Inwestycja będzie kosztowała Powiat ponad 1.200.000 zł, ale dzięki tym nakładom przychodnia stanie się nowoczesną placówką.
Trwający w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Legionowo” remont odmieni oblicze tej przychodni z korzyścią dla pacjentów. Dzięki niemu będzie wygodniej, szybciej i bardziej estetycznie. Zmiany spowodują również znaczne obniżenie kosztów utrzymania legionowskiego NZOZ-u. Otwarcie zmodernizowanej części przychodni odbędzie się najpóźniej na początku maja br.
Rejestracja
Dotychczasową, zamkniętą część przychodni, w której zgłaszali wizytę pacjenci, zastąpi otwarta. Po remoncie rejestracja będzie się odbywała przy przestronnej ladzie, na czterech stanowiskach. Obsługa telefoniczna zostanie wydzielona, dzięki czemu łatwiej skomunikujemy się z przychodnią dzwoniąc na infolinię.
Zgodnie z wyznaczonymi przez NFZ standardami nowa organizacja rejestracji pozwoli na oddzielne przyjmowanie dzieci zdrowych i chorych. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć zarażeń. Dla dzieci zdrowych zostanie wydzielone nowe pomieszczenie z osobną rejestracją, gabinetami lekarskimi i szczepień oraz salą rehabilitacji.
Winda
Całkiem nowym urządzeniem, jakie pojawi się w NZOZ „Legionowo”, będzie winda – oczywiście przystosowana do obsługi osób niepełnosprawnych i mających kłopoty ze swobodnym poruszaniem się. Dzięki niej skomunikowane zostaną trzy poziomy budynku: piwnica, parter i piętro. To z kolei pozwoli na najwyższym poziomie uruchomić gabinety lekarskie, które dotychczas musiały się skupić na parterze.
Instalacje
Remont legionowskiego NZOZ-u znacznie wykracza poza „kosmetykę” mającą jedynie podnieść walory estetyczne elewacji budynku i jego wnętrza. Powiat, jako inwestor, zadbał, aby lepszy wygląd szedł w parze z funkcjonalnością i ekonomią. Placówka zyska nowe instalacje: centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjną.
Najwięcej oszczędności przyniesie w przyszłości zastosowanie mechanicznego systemu wentylacji. Dzięki niemu duża część ciepła będzie odzyskiwana zimą, natomiast latem będzie ono cyrkulowało schładzając wnętrza budynku. Takie rozwiązanie, w porównaniu z klimatyzacją, jest znacznie tańsze i bardziej przyjazne zdrowiu.
Swój udział w modernizacji NZOZ-u ma legionowskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które nieodpłatnie zakłada w placówce nowoczesny węzeł ciepła technologicznego. Nowe urządzenie do nagrzewnicy również obniży koszty i zwiększy wydajność instalacji.
Energia
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Legionowo” ostatnimi czasy wzbogacił się o elektroniczny sprzęt diagnostyczno-medyczny. To oczywiście zwiększa możliwości przychodni, ale jednocześnie generuje nowe potrzeby. Aby sprzęt mógł bezawaryjnie pracować, potrzebuje zasilania w energię elektryczną o dużej mocy. Wykonywany obecnie remont zapewni dostarczenie takowej.