30 kwietnia 2016
Wolontariat Legionowo dla Michała Olęckiego

Ponad 1.800 złotych udało się zebrać aktywistom Wolontariatu Legionowo w trakcie zbiórki oraz aukcji na rzecz Michała Olęckiego.

W ubiegłą niedzielę odbyła się pierwsza z siedmiu zaplanowanych na ten rok zbiórek funduszy na rzecz podopiecznych Wolontariatu Legionowo. Tym razem kwestowano dla Michała Olęckiego, który choruje na autyzm, obustronny niedosłuch oraz neurologiczny zespół niezgrabności ruchowej. Zebrane środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie rehabilitacji i kolejnych sesji terapii behawioralnej, które mają za zadanie uzupełnić deficyty rozwojowe i poprawić funkcjonowanie chłopczyka w społeczeństwie.

Wolontariusze w trakcie zbiórki na rzecz Michała Olęckiego

Na mieszkańców, którzy zdecydowali się przybyć do legionowskiego ratusza i wesprzeć akcję, czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Przygotowano m.in. stoiska z domowym jedzeniem, kąciki zabaw dla dzieci, pokaz pierwszej pomocy oraz loterię. Najwięcej emocji wzbudziła aukcja charytatywna, poprowadzona przez radnego miejskiego Przemysława Cichockiego, w trakcie której można było wylicytować m.in. piłkę z autografami piłkarzy Legii, modem do Internetu mobilnego, wydawnictwa muzyczne oraz vouchery na usługi przekazane przez darczyńców. Dochód z aukcji w całości zasilił konto Michała.

Imprezę patronatem objęli starosta Robert Wróbel i prezydent Roman Smogorzewski. Organizacyjnego wsparcia udzielili Urząd Miasta Legionowo i MOK w Legionowie, a także wolontariusze Senioralnego Centrum Wolontariatu, Zespołu Szkół nr 2 w Legionowie oraz ludzie dobrej woli.

Jeśli chcą Państwo wesprzeć działania Wolontariatu Legionowo, zachęcamy do odwiedzenia jego funpage’a na portalu społecznościowym Facebook. Najbliższa zbiórka na rzecz chorującego na rdzeniowy zanik mięśni Wojtka Kowalczyka odbędzie się 22 maja, w legionowskim ratuszu.