7 września 2010

Nagrody za dyplom przyznane

1 września br. rozstrzygnięty został konkurs „Nagroda za dyplom”, zorganizowany przez Starostę Legionowskiego.

Celem konkursu było zapoznanie się z opracowaniami o problematyce dotyczącej regionu powiatu legionowskiego, ich publiczne udostępnienie i archiwizacja, a także promocja autora i publikacja zwycięskiej pracy. 

W I edycji konkursu zgłoszone zostały prace licencjackie i magisterskie z roku 2009 i lat wcześniejszych. Jury w składzie dr Jacek Szczepański – Dyrektor Muzeum Historycznego w Legionowie, Sławomir Sowiński – doktor nauk politycznych UKSW, Piotr Minkowski – doktor nauk ekonomicznych; Radny Rady Powiatu w Legionowie, Jan Grabiec – Starosta Legionowski i Michał Stalmach – koordynator ds. strategii rozwoju Powiatu - wyłoniło zwycięzców. Kapituła dokonała wyboru w odniesieniu do problematyki rozwoju gospodarki, infrastruktury technicznej i społecznej, ochrony środowiska, inwestycji, turystyki i rekreacji oraz promocji, jako narzędzi wspierających zarządzanie Powiatem Legionowskim.

Nagrodę główną zdobyła Magdalena Regulska z Legionowa za pracę magisterską z 2009 r. pt. „Waloryzacja krajobrazu na potrzeby rozwoju turystyki i rekreacji na obszarze Powiatu Legionowskiego”, pod kierunkiem naukowym dr Agaty Cieszewskiej z Katedry Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie.

Foto
Magdalena Regulska odbiera gratulacje z rąk Starosty

II miejsce przyznano Pawłowi Lewandowskiemu za pracę magisterską z 2006 r. pt. „Siły rozwoju w społeczności lokalnej - na przykładzie gminy Legionowo”, pod kierunkiem dr Romana Wasylewskiego z Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. 

III miejsce zdobyła praca licencjacka z 2007 r. Jolanty Szymańskiej (Pietrzak) pt. „Wielokryterialna analiza atrakcyjności inwestycyjnej regionów, studium przypadku: gminy położone wokół Zalewu Zegrzyńskiego”, pod kierunkiem prof. dr hab. Tomasza Szapiro z Instytutu Ekonometrii, Zakład Wspomagania i Analizy Decyzji SGH.

Autorzy prac obronionych w tym roku mogą wziąć udział w II edycji konkursu. Zgłaszać można prace obronione na wszystkich uczelniach w Polsce i poza granicami kraju. Zwycięzca otrzyma nagrodę rzeczową o wartości blisko 2000 złotych.