15 stycznia 2018
Budowa nowej strażnicy coraz bliżej

W siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie dotyczące budowy nowej strażnicy, która powstanie przy ulicy Nowobarskiej w Legionowie.

Pod koniec listopada podpisany został akt notarialny, na mocy którego Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przekazano nieruchomość pod tę inwestycję. Dziś rozmawialiśmy o szczegółach budowy, tak aby przebiegła jak najsprawniej. Co ważne, projekt zakłada maksymalną ochronę istniejącej zieleni i drzewostanu. W spotkaniu uczestniczyli prezydent Legionowa Roman Smogorzewski, jego zastępca Marek Pawlak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie st. bryg. mgr inż. Mieczysław Klimczak, Zastępca Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Mirosław Jasztal, zastępca naczelnika Wydziału Logistycznego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Rafał Zimochocki, Nadleśniczy Nadleśnictwa Jabłonna Stefan Traczyk, przedstawiciele spółek z terenu miasta oraz pracownicy wydziałów geodezji i inwestycji w Starostwie. Budynek nowej strażnicy powstanie do końca roku i będzie spełniał najwyższe standardy bezpieczeństwa i funkcjonalności.