26 marca 2018
Konkursy zdrowotne rozstrzygnięte

Znamy już laureatów konkursów plastycznych o tematyce zdrowotnej, zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Legionowie. Uroczyste wręczenie nagród odbyło w trakcie marcowej sesji Rady Powiatu.

Oba konkursy skierowane były do uczniów szkół z terenu powiatu legionowskiego. „Masz dar uzdrawiania” to tytuł konkursu, którego celem było propagowanie wiedzy o transplantologii, dawstwie krwi i szpiku oraz uwrażliwienie młodzieży na problemy etyczne dawców i biorców. Do organizatorów wpłynęło 26 prac, wśród nich rysunki, plakaty i rzeźby. Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu pierwszego miejsca Natalii Siudy, drugiego Wiktorii Wieczorek oraz trzeciego Aleksandrze Zielińskiej.

Tematyka drugiego konkursu pn. ”Świadome życie bez ryzyka” dotyczyła problematyki HIV i AIDS. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć plakat przestrzegający przed podejmowaniem ryzykownych zachowań, mogących skutkować zarażeniem wirusem HIV. Spośród 18 nadesłanych prac wybrano trzy najlepsze. Pierwsze miejsce przyznano Klaudii Wdowińskiej, drugie Karolinie Kurowskiej, a trzecie Ewelinie Skowrońskiej.
Nagrody laureatkom wręczyli starosta Robert Wróbel oraz przewodniczący Rady Powiatu w Legionowie Szymon Rosiak.

konkursyzdr

Laureatki konkursów nie tylko przygotowały piękne prace, ale jednocześnie wykazały się dużą wiedzą oraz wrażliwością