4 maja 2018
Uczą bezpieczeństwa od małego

Uczniowie szkół z terenu powiatu legionowskiego po raz kolejny wzięli udział w dorocznym konkursie „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”. 27 kwietnia br. na terenie Komendy Powiatowej Policji w Legionowie odbył się etap powiatowy turnieju.

bezpieczenstwo

Ta drużyna wie wszystko o bezpieczeństwie na drodze – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Legionowie, zwycięzcy w kategorii grupowej i indywidualnej

Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn. Uczniowie rozwiązywali testy sprawdzające ich wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach. Pierwszy test zawierał 25 pytań związanych z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, drugi 10 zadań polegających na ustaleniu kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

W konkurencji drużynowej zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 8 im. 1. Warszawskiej Dywizji Piechoty w Legionowie w składzie: Julia Nawalaniec, Weronika Ślizak, Mateusz Gąska i Szymon Gąska. Julia dodatkowo zdobyła najwyższą liczbę punktów w klasyfikacji indywidualnej i tym samym została najlepszą uczestniczką turnieju.

Przed zwycięzcami etap rejonowy, który odbędzie się w połowie maja w Warszawie, a jak dopisze szczęście, także wojewódzki i ogólnopolski.

Celem Ogólnopolskiego Turnieju „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym” jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie jazdy rowerem, rekreacji i sportu, a także inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego – wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi.

Nagrody dla zwycięzców oraz gadżety dla wszystkich uczestników, ufundowane przez Powiat Legionowski, wręczył członek zarządu Powiatu Michał Kobrzyński.