29 maja 2018
Z ortografią za pan brat

Za nami 7. edycja Dyktanda dla Aktywnych, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Legionowie. Mistrzynią ortografii i interpunkcji została Pani Beata Stróżyczak-Kos. Konkursowi patronował Starosta Legionowski.

Do pierwszego etapu konkursu przystąpiło 22 uczestników. Dziesięć osób, które popełniły najmniej błędów przeszło do II etapu. Treść dyktanda w obu rundach nawiązywała do przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Najlepiej poradziła sobie Pani Beata Stróżyczak-Kos, drugie miejsce zajął Pan Krzysztof Stępniewski, a trzecie Pani Maria Przasnyska.

Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 26 maja br. w trakcie uroczystych obchodów święta Szkoły Podstawowej nr 3 w Legionowie.
Z roku na rok Dyktando Aktywnych cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców powiatu. Chętnych na przyszłoroczną edycję zachęcamy, aby już dziś zaczęli wertować słownik, bo na pewno łatwo nie będzie.
Powiat Legionowski ufundował, tak jak w latach ubiegłych, nagrodę dla zdobywcy II miejsca.

dyktandoa

Laureaci Dyktanda dla Aktywnych to prawdziwi mistrzowie polskiej ortografii i interpunkcji. Z ramienia Powiatu gratulował im wicestarosta Jerzy Zaborowski (drugi z prawej)