Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
29 maja 2020
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
Z okazji dzisiejszego Dnia Rodzicielstwa Zastępczego wszystkim 139 rodzinom zastępczym z powiatu legionowskiego składamy życzenia miłości, serdeczności i wszelkiego dobra, ale również wytrwałości w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Na pełniących tę misję matkach i ojcach spoczywa ogromna odpowiedzialność. Oby Wasz trud, serdeczność, poświęcenie owocowały na co dzień szczęściem tych, którym oddajecie prawie całe swoje życie. To niezwykle ważne, że powierzone Państwa opiece 240 dzieci odnajduje w Waszych domach empatię, zrozumienie, dobre wzorce, a przede wszystkim nadzieję na start w dorosłość. Miłość, której doświadczają, będą mogli kiedyś przekazać dalej, obdarzać nią swoich najbliższych. Dziękujemy również wszystkim osobom zaangażowanym w organizowanie Rodzicielstwa Zastępczego: pracownikom i wolontariuszom związanym z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie, ale również całej rzeszy ludzi dobrej woli, dzięki którym ta idea może się realizować. Niech dobro, które niesiecie, wraca do Was zwielokrotnione. Jesteście wzorem do naśladowania.