Gala Przeglądu Twórczości Osób z Niepełnosprawnościami
29 kwietnia 2022
Gala Przeglądu Twórczości Osób z Niepełnosprawnościami

W legionowskim ratuszu odbyła się niezwykle miła uroczystość wręczenia nagród uczestnikom konkursów - m.in. literackiego, plastycznego i teatralnego - które zorganizowano w ramach XI Dni Osób z Niepełnosprawnościami Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego. Patronem wydarzenia jest starosta legionowski Sylwester Sokolnicki. Imprezę współorganizuje - m.in. poprzez ufundowanie dużej części nagród - starostwo powiatowe w Legionowie.

Konkurs form scenicznych i medialnych

Kategoria - soliści

Nagroda Wójta Gminy Jabłonna dla Jakuba Bogackiego z SP nr 1 za wykonanie piosenki „Lubię wracać tam gdzie byłem” oraz prezentację multimedialną.

I miejsce w kategorii soliści do lat 16 – dla Kacpra Grochowskiego SP nr 1 za wykonanie piosenki „Pobudka z ogródka”.

I miejsce w kategorii soliści młodzież powyżej 16 lat i dorośli – dla Kamili Topczewskiej za wykonanie piosenki „Piosenka drewnianych lalek” (PZSiP).

Wyróżnienie w kategorii soliści młodzież od 16 lat i dorośli – dla Adama Zaręby z Warsztatów Terapii Zajęciowej św. Rity za wykonanie piosenki „Bal wszystkich świętych”.

Osobowość Sceniczna - dla Krystiana Tkaczyka z Warsztatów Terapii Zajęciowej św. Rity za wykonanie utworu z Adamem Zarębą „Bal wszystkich świętych”.

Kategoria – grupy taneczne

I miejsce w kategorii do 16 lat - dla zespołu „Wesołe Nutki” (PZSiP) w składzie: Marta Ciećwierz, Natalia Ciećwierz, Jakub Waszczuk, Dominik Dębski, Karol Kaczyński, Gabriela Kownacka, Patrycja Romanowska.

I miejsce w kategorii młodzież powyżej 16 lat i dorośli – dla zespołu „Roztańczeni” (PZSiP) w składzie: Aleksandra Zduniak, Iga Kowalska, Oliwia Waszczuk, Kacper Wlazło, Adrian Sowa, Stanisław Pawłowski, Mateusz Rosłan Kamila Topczewska.

Wyróżnienie za recytację - dla Nikoli Szczypiorskiej za wykonanie utworu „Okulary „ J. Tuwim oraz dla Eryka Siekierskiego za wykonanie utworu „Paweł i Gaweł” A. Fredro.

Konkurs literacki „Nie jesteś sam”:

Kategoria: dzieci i młodzież

I miejsce ex aequo - Amelia Szafraniec za pracę "Marysia" i Bartłomiej Maleńczuk za pracę "Przyjaźń bez barier"

II miejsce - Natasza Polny - "Lek nieustraszony"

III miejsce - Maksymilian Rodek - " Pierwsze spotkanie"

Kategoria: dorośli

I miejsce - Irek Błaszczak za pracę "Pielgrzymka przez moje burzliwe życie "

Wyróżnienia:

Ewa Skubisz – „Kwiaty” – Polski Związek Niewidomych w Legionowie

Ewelina Wilgos – „Domek” – PZSziPS Legionowo Jagiellońska 69

Bożena Pawłowska – „Baletnica” – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy OPS Legionowo

Adrian Niemierzycki – „Paryż nocą” – Warsztaty Terapii Zajęciowej Św. Rity