Koncert laureatów konkursów muzycznych - Estrada Młodych
26 maja 2021
Koncert oraz wystawa malarstwa w ramach "Pałacowych spotkań z muzyką"

Zapraszamy na koncert laureatów konkursów muzycznych - Estrada Młodych na żywo w ramach z udziałem publiczności, w którym wystąpią uczniowie szkół muzycznych I i II stopnia, laureaci konkursów muzycznych w sezonie 2020/2021.  Natomiast w Galerii Sztuki Współczesnej "Oranżeria" odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Doroty Optułowicz-McQuaid "Schowaj marzenia pod kamień". Współorganizatorem "Pałacowych spotkań z muzyką" jest Powiat Legionowski.

Koncert  laureatów konkursów muzycznych - Estrada Młodych
30 maja o godz. 13.00 w Sali Balowej Pałacu

Otwarcie wystawy prac dr hab. Doroty Optułowicz-McQuaid „Schowaj marzenia pod kamień”
30 maja o godz. 15.00 w Galerii Sztuki Współczesnej „Oranżeria”

Uwaga! Koncert organizowany jest w reżimie sanitarnym z ograniczeniem gości do 50%. Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

Wstęp na koncert wyłącznie z wejściówkami.

Prośby o wejściówki należy kierować na maila:
info@palacjablonna.pan.pl. lub telefonicznie: 507 104 572

PROGRAM:

Fryderyk Chopin (1810- 1849) - Mazurek a-moll, opus 7 nr 2
IGNACY PIEKARZ – fortepian (I klasa C4 PSM I st. nr 1; prof. Dagny Baczyńska-Kissas)

Bronisław Kazimierz Przybylski (1941- 2011) – Ostinato
Domenico Scarlatti (1685- 1757) - Sonata G- dur k. 375, L. 389: Allegro
FILIP KRYSZTOFIK- akordeon (III klasa C6 PSM I st. nr 1; prof. Mateusz Stankiewicz)

Nicolai Petrowitsch Rakow (1908-1990) - Tarantella
MARIA BARZON - fortepian (V klasa C6 PSM I st. nr 5; prof. Agnieszka Wilczyńska)

Stanisław Moryto (1947- 2018) - „Małe wariacje” ze zbioru „Miniatury na fortepian”
MIKOŁAJ MARKOWSKI- fortepian (IV klasa C6 PSM I st. nr 5; prof. Beata Moryto)

Ronald Binge (1910- 1979) – Koncert na saksofon altowy, część III Rondo
ANTONI MLECZKO - saksofon altowy (VI klasa C6 ZPSM nr 4; prof. Alicja Wołyńczyk-Raniszewska), przy fortepianie prof. ALEKSANDRA SEREDYŃSKA

Johann Sebastian Bach (1685- 1750) - Sarabanda i Gigue z Suity C- dur nr 3 BWV1009
ANTONI WRONA - wiolonczela (VI klasa II st. ZPSM nr 4; prof. Anna Skibińska- Haponiuk, prof. Tomasz Strahl)

Siergiej Rachmaninoff (1873- 1943) – Sonata g-moll, opus19, część III Andante
KACPER PUCZKO- saksofon barytonowy (VI klasa II st. ZPSM nr 1; prof. Paweł Gusnar, prof. Alicja Wołyńczyk-Raniszewska), przy fortepianie prof. AGATA SKOWROŃSKA

Grażyna Bacewicz (1909- 1969) - Kwartet Smyczkowy nr 4, część I Andante. Allegro molto
VELOCE STRING QUARTET w składzie: PAULINA TOMCZUK- I skrzypce, JULIA CHARMUSZKO- II skrzypce, OLIWIA STAWICKA- altówka, KONSTANCJA ŚMIETAŃSKA- wiolonczela (uczennice II st. ZPSM nr 1; prof. Katarzyna Duda, prof. Rafał Kwiatkowski)

Henryk Klejne (1919- 1976), Wojciech Młynarski (1941- 2017) - „Ballada o malinach”

Włodzimierz Gulgowski (ur. 1944), Wojciech Młynarski- „Polska miłość”
PAULINA WRÓBLEWSKA - wokal (ucz. II roku Policealnego Studium Jazzu im. H. Majewskiego; prof. Agnieszka Wilczyńska), GRZEGORZ DUSZAK - gitara

Jerzy Wasowski (1913-1984), Jeremi Przybora (1915- 2004) - „Na wypadek, gdyby to nie skończyło się małżeństwem”
Jan Ptaszyn Wróblewski (ur. 1936), Agnieszka Osiecka (1936- 1997) - „Ulice wielkich miast”
KAROLINA LIZER - wokal (I klasa II st. ZPSM nr im. F. Chopina, prof. Agnieszka Lipska), przy fortepianie prof. BOGDAN HOŁOWNIA

KIEROWNICTWO ARTYSTYCZNE CYKLU:
Patrycja Szymańska

HONOROWY PATRONAT ARTYSTYCZNY:
prof. zw. dr hab. Klaudiusz Baran
Rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie

WYSTAWA PRAC:

Dorota Optułowicz-McQuaid

Studia na Wydziale Grafiki w latach 1989-1994 ukończone z wyróżnieniem. Dyplom z grafiki warsztatowej w pracowni prof. Rafała Strenta nosił tytuł ,,Zostawić kamień w spokoju”. Aneks z malarstwa powstał w pracowni prof. Janusza Przybylskiego. Od 1991, jako studentka trzeciego roku została asystentką stażystką w pracowni Podstaw Projektowania Graficznego prowadzonej przez prof. Leszka Hołdanowicza. Po dyplomie wygrała konkurs na asystenta w tejże pracowni. Pracowała na tym stanowisku z profesorem czternaście lat. W roku 2005 otrzymała tytuł doktora sztuki. Tytuł pracy doktorskiej ,,Moje żywioły”. W 2008r. objęła Pracownię Rysunku i Malarstwa dla studentów I i II roku Studiów Niestacjonarnych na Wydziale Grafiki.

W 2009 roku uzyskała stanowisko adiunkta. Od 2008 roku do dziś prowadzi Pracownię Rysunku i Malarstwa dla studentów II i III roku na studiach niestacjonarnych. W 2013 roku otrzymała tytuł doktora habilitowanego. Tytuł rozprawy habilitacyjnej ,,Zapraszam do stołu”. Od 2015 roku prowadzi zajęcia w Pracowni Druku Wklęsłego dla I i II roku. Jest stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki, Senatorem, Przewodniczącą Komisji Etyki i członkiem Rady Programowej Szkoły Doktorskiej. Otrzymała liczne Nagrody Rektorskie, ostatnią w 2019 roku.

Od początku związana z Międzynarodowym Triennale sztuk Graficznych im. Tadeusza Kulisiewicza IMPRINT, gdzie pełni rolę asystentki Kuratora. Należy do Komitetu Organizacyjnego Biennale Plakatu. Jest również członkiem grupy artystycznej EUFORIS. Prowadzi Koło Naukowe „Spółdzielnia” dla studentów II i III roku studiów niestacjonarnych na Wydziale Grafiki. Często bierze udział w wystawach krajowych i zagranicznych.

Zapraszamy na koncert  na żywo w ramach „Pałacowych spotkań z muzyką”, z udziałem publiczności, w którym wystąpią  uczniowie szkół muzycznych I i II stopnia, laureaci konkursów muzycznych w sezonie 2020/2021.  <span class=