Powiatowy Dzień Weterana
8 września 2021
Powiatowy Dzień Weterana

Po raz siedemnasty Powiat Legionowski, wspólnie ze związkami i kołami kombatanckimi działającymi na naszym terenie, zorganizował uroczystości w hołdzie żołnierzom walczącym o wolność i niepodległość Polski na wszystkich frontach II wojny światowej, którzy stanęli w obronie granic Rzeczypospolitej i jej obywateli.

W tym roku obchody Dnia Weterana zorganizowano 7 września. Rozpoczęły się uroczystą Mszą świętą odprawioną w parafii p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie. Po nabożeństwie przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gmin oraz środowisk kombatanckich złożyli kwiaty pod pomnikiem Polski Walczącej na legionowskim rondzie Armii Krajowej. Po południu uczestnicy zostali zaproszeni na wycieczkę do warszawskich Łazienek Królewskich, które zwiedzili z przewodnikiem.

Dzień Weterana został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 1997 roku. Powiat Legionowski organizuje jego obchody od 2004 roku.