Praca w Służbie Więziennej
24 listopada 2020

Praca w Służbie Więziennej

Zawód funkcjonariusza Służby Więziennej wymaga zaangażowania i poświęcenia pewnych wartości i dóbr dla szeroko pojętego dobra wspólnego, zaspokajania potrzeb innych ludzi i osiągania celów. Misja Służby Więziennej obejmuje aspekty ogólnospołeczne, związane z ochroną społeczeństwa, a także aspekty indywidualne osób poddawanych izolacji. Społeczny wymiar systemu penitencjarnego, którego ważnym elementem jest personel służby więziennej oczekuje od funkcjonariuszy prezentowania odpowiednich postaw takich jak: uczciwość, rzetelność, odpowiedzialność, opanowanie, zdyscyplinowanie oraz bycie konsekwentnym. Funkcjonariuszem może zostać osoba o nieposzlakowanej opinii. Powinna wykazywać się odpowiednim przygotowaniem ogólnym i zawodowym oraz wysokim poziomem moralnym, systematycznie dokształcać się i podnosić kwalifikacje zawodowe. W postępowaniu wobec osób pozbawionych wolności obowiązania jest w szczególności kierować się zasadami praworządności, bezstronności oraz humanitaryzmu, szanować ich prawa i godność, oddziaływać pozytywnie własnym przykładem.

Jest to oferta pracy dla wszystkich, którzy szukają ciekawej, satysfakcjonującej i stabilnej pracy. O przyjęcie do służby mogą starać się zarówno mężczyźni jak i kobiety. Przyszły funkcjonariusz musi posiadać obywatelstwo polskie, co najmniej średnie wykształcenie, korzystać z pełni praw publicznych, oraz posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby w formacjach uzbrojonych. Praca w Służbie Więziennej gwarantuje stabilne warunki pracy, pewną wypłatę comiesięcznego uposażenia, możliwość rozwoju zawodowego i systematycznego awansu oraz możliwość rozwoju własnych zainteresowań i pasji.

Praca w Służbie Więziennej daje poczucie stabilizacji zawodowej oraz gwarantuje uposażenie płatne z góry już od pierwszego dnia służby. Ponadto istnieje możliwość przejścia na zaopatrzenie emerytalne już po 25 latach służby. Korzyścią pracy w szeregach funkcjonariuszy Służby Więziennej są atrakcyjne świadczenia socjalne takie jak: dopłata do wypoczynku, zasiłek na zagospodarowanie w wysokości miesięcznego uposażenia w służbie stałej, bezpłatne umundurowanie oraz ekwiwalent na jego uzupełnienie czyli tzw. "mundurówka", zwrot kosztów przejazdów do pracy, ekwiwalent za brak mieszkania lub dofinansowanie do zakupu mieszkania lub na budowę domu, nagrody jubileuszowe, urlop wypoczynkowy w wymiarze 26 dni od początku służby, z tytułu stażu służby dodatkowy urlop wypoczynkowy do 13 dni, dodatkowa pensja tzw. „trzynastka", dodatkowe wynagrodzenia za wykonywanie zleconych zadań wykraczających poza obowiązki służbowe, dodatek za stopień, dodatek służbowy, dodatek z tytułu wysługi lat, system motywacyjny, nagrody uznaniowe, płatne nadgodziny, bezpłatne szkolenia specjalistyczne oraz ulgę podatkową dla osób do 26 roku życia. W szeregach Służby Więziennej czeka szeroka ścieżka kariery zawodowej „od strażnika po dyrektora", istnieje możliwość pełnienia służby w korpusach dostosowanych do posiadanych kwalifikacji oraz wykształcenia, możliwość doszkalania się poprzez organizowane kursy i szkolenia, możliwość uzyskania dofinansowania do czesnego za studia oraz korzystania z urlopu szkoleniowego.

Szczegóły: www.sw.gov.pl/praca-oferty-szukaj