Życzenia dla pracowników służby zdrowia
7 kwietnia 2021
Życzenia dla pracowników służby zdrowia

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji w imieniu władz Powiatu Legionowskiego, jak i całej społeczności lokalnej, składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim obchodzącym dzisiejsze święto.

Drodzy Lekarze i Lekarki, Pielęgniarki i Pielęgniarze, Ratownicy i Ratowniczki Medyczne, oraz wszyscy pracownicy służby zdrowia!  Z okazji Światowego Dnia Zdrowia i Dnia Pracownika Służby Zdrowia, w imieniu całej społeczności powiatu legionowskiego, wszystkim osobom zaangażowanym w ochronę życia i zdrowia składam wyrazy szacunku i podziękowania za codzienną, pełną poświęcenia służbę. Zdrowie to jedna z najważniejszych wartości. Dlatego praca w sektorze medycznym to szczególny rodzaj służby, wymagającej ogromnej wiedzy, profesjonalizmu i doświadczenia, ale również zaangażowania, empatii i troski o drugiego człowieka. Jak wielka odpowiedzialność i ciężar spoczywają na barkach medyków każdego dnia, pokazał trudny czas pandemii. Służby, ratując życie i zdrowie, pracują z wielkim poświęceniem, często ponad siły. Wielu z Was, niosąc pomoc chorym, zapłaciło cenę najwyższą. Dzień Pracownika Służby Zdrowia i Światowy Dzień Zdrowia jest okazją, aby za to wszystko podziękować. Pragnę w imieniu samorządu powiatu legionowskiego i mieszkańców wyrazić głęboką wdzięczność. Trudno ją opisać słowami, ale mam nadzieję, że zarówno w dniu dzisiejszego święta, jak i na co dzień medycy zostaną obdarowani ogromem ludzkiej serdeczności i solidarności. Życzę, abyście stale doświadczali uśmiechu i wdzięczności pacjentów. Niech czas pandemii, który stawia Służbę Zdrowia w sytuacji ekstremalnego obciążenia fizycznego, psychicznego i emocjonalnego, skończył się jak najszybciej. Oby zawodowa pasja medyków oraz zapał wolontariuszy wytrwały z korzyścią dla społeczności lokalnej i całego kraju.

Pliki do pobrania: