W cieszącym się sporym powodzeniem, ze względu na urodę, jak i wyjątkowe położenie rzek Narwi, Bugu oraz Zalewu Zegrzyńskiego, Serocku przybędzie nam kolejny obiekt rewitalizowany.
Stanie się to dzięki środkom z Unii Europejskiej, a dokładniej z Działania 5.2 Rewitalizacja miast Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.
Celem rewitalizacji jest polepszenie funkcjonalności, zgodnie z obecnymi standardami miejsc sportowo-rekreacyjnych, terenu oraz bazy lokalowej Integracyjnego Centrum Opieki, Wychowania, Terapii, ośrodka prowadzonego przez Krajowy Komitet Wychowania Resocjalizującego. Ośrodek pełni niebagatelną rolę społeczną dla Serocka i jego okolicy prowadząc bogatą paletę usług społeczno-rekreacyjnych, tj.: Punkt Przedszkolny, Środowiskowe Ognisko Wychowawcze, Ponadgminną Specjalistyczną Placówkę Wsparcia Dziennego, Środowiskowy Dom Samopomocy. a także Dom Wczasów Dziecięcych oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe.. Dzięki tak bogatej ofercie pracownicy i specjaliści Centrum świadczą usługi na rzecz, od najmłodszych do pełnoletnich, mieszkańców miasta i okolicy.
Dzięki determinacji władz KKWR i kierownictwa Centrum, z pozyskanych funduszy europejskich, rewitalizacji podlega willa z okresu międzywojennego, należąca niegdyś do serockiego lekarza i społecznika Karola Bocka, przekazana za symboliczną opłatę Towarzystwu Przyjaciół Dzieci. Budynek ten zapisał chlubną kartę w lokalnym życiu miasta, mieszcząc w swoich murach zarówno usługi medyczne, jak również w innym czasie – szkołę. Mamy nadzieję, że dzięki tym staraniom odzyska dawny blask nadal służąc celom społecznym.
Obok budynku willi rewitalizowana została część rekreacyjna Centrum, tj. boisko wielofunkcyjne i plac zabaw. Nowe wnętrza, zapewniające doskonałe warunki pracy oraz bezpieczne powierzchnie rekreacyjne wokół pozwolą korzystać z tej infrastruktury społeczności lokalnej oraz osobom chcącym znaleźć pomoc w ramach szerokiej działalności Centrum.
Proces budowlany ma na celu tchnąć nowe życie i nową jakość w miejsce tak ważne na planie Serocka i całego Powiatu Legionowskiego.
Projekt realizowany jest w Partnerstwie pomiędzy Krajowym Komitetem Wychowania Resocjalizującego, Towarzystwem Przyjaciół Dzieci – Mazowieckim Oddziałem Wojewódzkim oraz Powiatem Legionowskim.