18 grudnia 2013
Z higieną za pan brat

Wiedzę o tym, że dbanie o higienę wcale nie jest trudne, zdobyło prawie 900 maluchów z publicznych przedszkoli powiatu legionowskiego w trakcie akcji Dbam o zdrowie.

Zakończyła się kolejna edycja programu edukacyjnego dla trzylatków zorganizowanego w ramach Powiatowego Programu Promocji Zdrowia. Ze specjalistką z zakresu higieny jamy ustnej spotkało się prawie 900 najmłodszych mieszkańców powiatu legionowskiego uczęszczających do publicznych przedszkoli. Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się, co robić, a czego unikać, żeby mieć zdrowe zęby. Podczas zabawy, tańców i śpiewów każde z nich zdobyło także cenną wiedzę z zakresu zdrowego trybu życia oraz miało możliwość pochwalić się tym, co już wie na ten temat. Maluchy bardzo chętnie brały udział w takim szkoleniu, chłonęły cenną wiedzę i jednocześnie rosły z dumy, gdy udało im się odpowiedzieć poprawnie na zadane pytania. Pokazały także, że bardzo dobrze wiedzą, kiedy należy myć rączki i co jeść, a czego unikać, żeby być zdrowym.
Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało dyplom Superprzedszkolaka, odznakę „Dbam o zdrowie” i uśmiechniętą szczoteczkę do zębów, która codziennie będzie pomagać im w dbaniu o ząbki.

Dumne i uzbrojone o nową wiedzę dzieci z wieliszewskiego przedszkola.