18 stycznia 2018
Zdrowe uśmiechy przedszkolaków

Zasady prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej poznały przedszkolaki z terenu powiatu legionowskiego na zajęciach edukacyjnych w ramach powiatowego programu zdrowotnego, prowadzonych przez lekarza stomatologa.

zab

Przedszkolaki z zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach z zakresu prawidłowej higieny jamy ustnej

Akcja „Dbam o zdrowie” była częścią zeszłorocznego Powiatowego Programu Polityki Zdrowotnej „Zdrowy Powiat” i objęła swym zasięgiem blisko 1000 dzieci. Najmłodsze przedszkolaki z placówek publicznych przekonały się, że dentysta nie taki straszny, jak go malują. W ramach warsztatów stomatolog Katarzyna Wołowiec w przystępny i zabawny sposób uczyła dzieci dbać o higienę jamy ustnej i prawidłowo szczotkować zęby. Maluchy dowiedziały się także co jeść, aby mieć zdrowe i mocne uzębienie. Spotkania odbywały się z wykorzystaniem rekwizytów, które ułatwiły prowadzenie zajęć i podniosły ich atrakcyjność. Akcja miała na celu propagowanie wśród dzieci odpowiedzialności za własne zdrowie oraz świadomości w temacie higieny jamy ustnej i całego ciała. Każde dziecko biorące udział w warsztatach otrzymało dla utrwalenia wiadomości, dostosowaną do wieku, książeczkę z zadaniami prozdrowotnymi, wydaną przez Starostwo Powiatowe w Legionowie oraz szczoteczkę do zębów.