23 kwietnia 2018
Delfin na zawodach w Mławie

21-22kwietnia br. na Pływalni Miejskiej w Mławie, odbyły się ogólnopolskie zawody w pływaniu, których gospodarzem był Klub Pływacki „Płetwal” Mława. Na starcie stawiło się 470 zawodników i zawodniczek z 43 klubów pływackich.

UKS „Delfin” Legionowo pod opieką trenera Piotra Cesarczyka i Dawida Szulicha reprezentowało dziewięcioro zawodników: Ala Trzaska, Kaja Marońska, Natalia Startek, Zieliński Jakub, Zieliński Marcin, Smoliński Rafał, Adam Jasiul, Jakub Maciejewski, Jan Maciejewski.

Zarówno w pierwszym dniu zawodów na dystansach 50 metrowych, jak i w drugim dniu na dystansach 100 metrowych, zawodnicy „Delfina” bili swoje rekordy życiowe pokazując się jak z najlepszej strony w rywalizacji sportowej.

rafal delfin

Na podium zawodów stanął Rafał Smoliński, który na 50 metrów stylem motylkowym zajął II miejsce z czasem (27,60), a na 50 metrów stylem dowolnym zajął również II miejsce z czasem (25,99)

delfin mlawa

Wszyscy zawodnicy, bili swoje rekordy życiowe, dając nadzieję na kolejne udane starty