Zmiana terminów w XII edycji Konkursu Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Szarych Szeregach
7 maja 2021

Organizatorzy XII Konkursu Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Szarych Szeregach informują, że w związku z epidemią covid -19 ulega zmianie regulamin konkursu. Konkurs w kategorii uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych przeprowadzony zostanie w dwóch etapach – podstawowym i finałowym, z pominięciem etapu półfinałowego. Konkurs objęty został patronatem Prezydenta Miasta Legionowo, Starosty Legionowskiego i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

W kategorii dla dorosłych konkurs zostanie przeprowadzony jednoetapowo w dniu 13 czerwca 2021 r. o godz. 11.00, w pawilonie Muzeum Historycznego w Legionowie przy ul. A. Mickiewicza 23.

Uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy wzięli udział w etapie podstawowym konkursu i zakwalifikowali się do następnego etapu, zaproszeni są wraz z opiekunami 8 czerwca 2021 r. do sali widowiskowej ratusza Urzędu Miasta Legionowo (ul. Marsz. J. Piłsudskiego 41), na godz. 10.00 (prośba o punktualne przybycie, gdyż czas na sali zarezerwowany jest na określone godziny).

Należy zabrać ze sobą  ze sobą własne długopisy (z niebieskim lub czarnym wkładem). Ze względu na brak pulpitów przy krzesłach w sali widowiskowej konieczne będzie posiadanie sztywnej podkładki pod pracę konkursową – organizator zapewnia takie podkładki, ale jeśli ktoś woli mieć swoją, prosimy o zabranie jej ze sobą.

Podczas konkursu należy pamiętać o przestrzeganiu wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego: na salę wpuszczone zostaną tylko osoby w maseczkach zakrywających usta i nos, dłonie muszą być zdezynfekowane lub w jednorazowych rękawiczkach, należy pamiętać o zachowywaniu dystansu 1,5 m od siebie nawzajem.

Regulamin:  www.muzeum.legionowo.pl